Pergaminowy Sklepik

 
 zobacz sposób
wykonania zakładki

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

LINIE Z KROPEK

OZDOBNE LINIE Z KROPEK

kopiowanie, powielanie oraz publikowanie tekstów, zdjęć i materiałów - zabronione

w celu powiększenia obrazków klikaj na miniaturki

Często ozdabiamy fragmenty prac obramowaniami z kropeczek lub fantazyjnymi kropkowanymi liniami. Jeśli są to linie proste - prostokąty, kwadraty lub inne wieloboki - wykonanie takiej ramki jest proste. Wystarczy posłużyć się siatką prostą. Trudniejsze będzie wykonanie kropkowanych kółek, owali  czy fantazyjnych zawijasków. Najprościej jest posłużyć siatką na której znajdziemy potrzebne nam kształty. Jeśli takich siatek nie posiadamy, albo  nie odpowiada nam wielkość czy kształt gotowych kropkowanych elementów na siatkach, możemy posłużyć się siatką prostą i także osiągniemy pożądany efekt. Wystarczy trochę cierpliwości.

Na lewej stronie pracy zaznaczamy  białą miękką kredką kształt ramki. Linia musi być wyraźna, żeby była dobrze widoczna. Może być nawet nieco grubsza, bo pozostałości kredki wytrzemy potem gumką. Ważne żeby tłoczenie kropek wykonywać po tej samej stronie, na której rysowaliśmy linię. Tutaj będzie to lewa strona pracy.

Układamy kalkę na siatce w taki sposób, aby biała linia znalazła się na kolumnie dziurek. Tłoczymy kropki pokrywające się z tą linią.

Następnie przyciskając kalkę do siatki dłutkiem w ostatniej wykonanej kropce, obracamy kalkę tak, aby biała linia znów znalazła się na prostej kolumnie  oczek siatki i wytłaczamy kolejne kropki. W ten sposób postępujemy w kolejnych krokach. W zależności od wielkości i kształtu obramowania, konieczność obracania kalki może być częstsza lub rzadsza. Przy dłuższych łagodnie zakrzywionych liniach uda się za jednym razem wytłoczyć 5-6 kropek. Mniejsze elementy lub zawijaski będą wymagały częstszego obracania kalki.

Wykonując takie obramowania przy użyciu siatki mamy pewność, że kropeczki będą identyczne, a odległość pomiędzy nimi taka sama.

 

Opracowanie porady -  Zofia Rzeszut
Pergaminart® '2016

 

 

Zapisz

Myśli z sensem

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć
i chronić niczym najcenniejszy
amulet ...."
/Laven Rose/

Scrapkowe inspiracje

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Bannerki na stronę