Pergaminowy Sklepik

 
 zobacz sposób
wykonania zakładki

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

PRZERWANE PRZĘSEŁKA

kopiowanie, powielanie oraz publikowanie tekstów, zdjęć i materiałów - zabronione

w celu powiększenia obrazków klikaj na miniaturki

CO ZROBIĆ GDY PRZERWIE SIĘ PRZĘSEŁKO?

Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło się Wam, że podczas wycinania, przerwie się cienkie pergaminowe przęsełko, albo nawet całkowicie wypadnie. Co wtedy? Czasem wystarczy wycięcie uszkodzonego fragmentu. Jeżeli dotyczy to pergaminowej koronki, to można ją zmodyfikować, wycinając to przęsełko we wszystkich powtarzalnych sekwencjach ramki. Efekt końcowy będzie inny niż zamierzaliśmy, ale to nie szkodzi. Czasem przez takie modyfikacje można uzyskać bardzo ładny wzorek.

Czasem warto się potrudzić i spróbować naprawić przerwane miejsce. Co będzie potrzebne? Tylko kawałek nitki i klej. Jeżeli praca jest biała to użyjemy białej nitki, przy kolorowych dobieramy barwę nitki do koloru kalki.


Po lewej stronie pracy nanosimy klej z obydwu stron uszkodzenia, nakładamy nitkę, delikatnie dociskamy i zostawiamy do całkowitego wyschnięcia kleju. Używamy kleju, który po wyschnięciu będzie przezroczysty (Magik, introligatorski, itp.). Strużka kleju musi być cienka i naniesiona po obu stronach przerwania, najdalej jak można. Używamy nieco grubszej nitki, a jeśli jest cienka to składamy ją  podwójnie. Nitka musi być odpowiednio długa, żeby łatwo było ją nałożyć na przerwanie. Czasem trzeba ją lekko naciągnąć żeby przerwanie było jak najmniej widoczne. Końce nitki zostawiamy  do momentu całkowitego wyschnięcia kleju.

Po wyschnięciu kleju ostrymi nożyczkami odcinamy niepotrzebne końce nitki i gotowe!

 

Opracowanie porady -  Zofia Rzeszut

Pergaminart® '2016


 

Myśli z sensem

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć
i chronić niczym najcenniejszy
amulet ...."
/Laven Rose/

Scrapkowe inspiracje

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Bannerki na stronę