Pergaminowy Sklepik

 
 zobacz sposób
wykonania zakładki

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

PERGAMINOWY MANEKIN

kopiowanie, powielanie oraz publikowanie tekstów, zdjęć i materiałów - zabronione

* w celu powiększenia obrazków klikaj na miniaturki

A

A - na szablon połóż kalkę, przymocuj ją do szablonu paskami papierowej taśmy. Kalkę z szablonem połóż na podkładce. Dłutkiem 0,8 mm 'odrysuj' kontur wzoru. Aby ułatwić poślizg kulki dłutka, możesz korzystać z pergaminowego wosku. B - Oddziel kalkę od szablonu, zobacz efekt odwzorowania wzoru. Strona wklęsłego zaznaczenia jest prawą stroną pracy.

C D

Połóż pracę prawą stroną do podkładki, dłutkiem 2 mm popraw prawy i lewy kontur ramki. Dłutkiem 3 mm wytłocz 'kulki' przy ramce. Dłutkiem 1,2 mm i 2,0 mm wypracuj kontury listków, tasiemki na szyi oraz dekoltu sukienki we wzorze. Na bieżąco odwracaj kalkę i sprawdzaj efekty swojej pracy.

E F 

Połóż pracę lewą stroną do podkładki. Czarnym pisakiem permanentnym na prawej stronie pracy wypełnij 2 fragmenty wzoru /fot. E i F/. Następnie zaczernione pisakiem fragmenty pokryj czarną kredką - czerń stanie się gładka i matowa.

 G H

 Na podkładkę połóż siatkę drobną prostą. Na siatce ułóż ukośnie pracę, prawą stroną do siatki /ukośne ułożenie kalki na siatce jest uwarunkowane wyborem ażurka/. Przymocuj pracę do siatki paskami taśmy papierowej. Dłutkiem 1,2 mm wytłocz kuleczki na siatce /wg dobranego ażurka co 2-gie 'oczko'.

Nie odklejaj pracy od siatki ! Odwróć pracę z siatką, tak aby siatka była na wierzchu, a kalka między podkładką a siatką. Narzędziem 1-igłowym wykonaj dziurkowanie /co 2-gie 'oczko' wg przyjętego ażurka/. Wzór i wytłoczone miejsca ażurka są bardzo dobrze widoczne spod siatki.

 K

Odklej pracę od siatki, połóż na podkładce i zobacz efekt swojej pracy z siatką. Połóż pracę prawą stroną do podkładki. Narzędziem cieniującym delikatnie wycieniuj pozostały fragment sukienki. Obejrzyj efekt pracy na prawej stronie.

L

Połóż pracę prawą stroną do podkładki. Dłutkami kulkowymi 2,0 mm i 3,0 mm wytłocz i wycieniuj nóżkę manekina. Odwracaj kalkę podczas pracy i sprawdzaj efekty pracy z dłutkami.

Ł

Połóż pracę na cieńszej podkładce /prawą stroną do podkładki/. Wypełnij górę i dół ramki wzoru efektem pergaminowego śniegu.  Tutorial 'Sposób na pergaminowy śnieg' znajdziesz w serwisie TUTAJ

 M

Połóż pracę lewą stroną do podkładki. Narzędziem 2-igłowym wykonaj dziurkowanie dookoła ramki wzoru oraz wewnątrz listków na sukience. Pierwszą igłę narzędzia należy wkładać w ostatnią dziurkę w perforowanym rzędzie.

N O

Nożyczkami do pergaminków wytnij pracę wzdłuż linii perforacji.
Oceń efekt swojej pracy.

Pergaminek jest gotowy. Pozwól teraz swojej pracy na odpoczynek UśmiechPołóż pracę prawą stroną do podkładki, przyłóż grubą książką. Pozostaw na kilka godzin. Kalka pięknie się w tym czasie rozprostuje i wygładzi, a jednocześnie wszystkie wykonane tłoczenia zachowają swoją wypukłość. Praca nabierze wyglądu. Przyklej teraz pergaminek do kartonika. Używaj kleju ostrożnie i z rozmysłem. Nakładaj klej szpilką lub wykałaczką miejscowo i po samych brzegach pracy. Plamy kleju widoczne spod kalki szpecą pracę i odbierają jej urok i estetykę.


Zobacz gotową pracę

 

opracowanie tutorialu - Katarzyna Gargas
Pergaminart® '2012

 

Myśli z sensem

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć
i chronić niczym najcenniejszy
amulet ...."
/Laven Rose/

Scrapkowe inspiracje

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Bannerki na stronę