Pergaminowy Sklepik

 
 zobacz sposób
wykonania zakładki

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

PERGAMINOWA KORONKA cz1

kopiowanie, powielanie oraz publikowanie tekstów, zdjęć i materiałów - zabronione

* w celu powiększenia obrazków klikaj na miniaturki

Tutorial pokazuje zasadę pracy z siatką do techniki pergaminowej. Przy pomocy siatki - prostej lub diagonalnej - można wykonać każdą, nawet najbardziej wymyślną koronkę na kalce pergaminowej. Nasz przykład pokazuje koronkę brzegową wykonaną na siatce do techniki pergaminowej - prostej. W podobny sposób można wykonać również koronki powierzchniowe.

SPOSÓB 1
w którym pracę rozpoczynamy od tłoczenia

 

Będą potrzebne - podkładka, siatka do techniki pergaminowej, kalka pergaminowa o gramaturze min. 150-160g, narzędzie 1-igłowe, narzędzie kulkowe 1,2 mm, nożyczki do techniki pergaminowej. Przydatny jest także szablon koronki. Możemy także improwizować, tzn. tworzyć koronkę wg własnego pomysłu. Ogromna ilość malutkich dziurek na siateczce, stwarza niemal nieograniczoną wielość pomysłów na pergaminowe koronki i ażurki.

Na podkładkę połóż siatkę do techniki pergaminowej. Kalkę pergaminową przymocuj do siatki papierową taśmą. Narzędziem kulkowym wytłocz układ kuleczek wg przygotowanego szablonu lub wg własnego pomysłu /do siatki prostej z Pergaminowego Sklepiku optymalne jest dłutko kulkowe 1,2 mm/. Jest to lewa strona pracy.

 

Po wykonaniu układu tłoczeń, kolej na dziurkowanie. Uwaga - nie odklejaj kalki od siatki! Odwróć siatkę na podkładce, a zobaczysz, że przez dziurki doskonale widoczne są wytłoczone białe kuleczki. Narzędziem 1-igłowym wykonaj dziurkowanie wg szablonu koronki lub własnego pomysłu /do siatki prostej z Pergaminowego Sklepiku optymalne jest narzędzie do techniki pergaminowej 1-igłowe 0,95 mm /.

A B

Nakłucia widoczne przez siatkę -
prawa strona pracy /fot. A/ oraz nakłucia widoczne na lewej stronie pracy /fot. B/

 

Odklej kalkę od siatki, połóż na podkładce. Nożyczkami do techniki pergaminowej wytnij wskazane w szablonie miejsca koronki pergaminowej. Przecinaj po dwie sąsiadujące ze sobą dziurki.

Pergaminartowe wzorniki zawierają szablony ciekawych koronek brzegowych oraz ażurków dla techniki pergaminowej. Dostępne w Pergaminowym Sklepiku

 

Opracowanie tutorialu - Katarzyna Gargas

Pergaminart®

Zobacz też tutorial 'Jak powstaje pergaminowa koronka' cz 2

Zapisz

Myśli z sensem

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć
i chronić niczym najcenniejszy
amulet ...."
/Laven Rose/

Scrapkowe inspiracje

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Bannerki na stronę