Pergaminowy Sklepik

 
 zobacz sposób
wykonania zakładki

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

PERGAMINOWA KORONKA cz 2

kopiowanie, powielanie oraz publikowanie tekstów, zdjęć i materiałów - zabronione

* w celu powiększenia obrazków klikaj na miniaturki

Tutorial pokazuje zasadę pracy z siatką do techniki pergaminowej. Przy pomocy siatki - prostej lub diagonalnej - można wykonać każdą, nawet najbardziej wymyślną koronkę na kalce pergaminowej. Nasz przykład pokazuje koronkę brzegową wykonaną na siatce do techniki pergaminowej - prostej. W podobny sposób można wykonać również koronki powierzchniowe.

SPOSÓB 2
w którym pracę rozpoczynamy od dziurkowania /wg przyjętego szablonu/

 

Będą potrzebne - podkładka, siatka do techniki pergaminowej, kalka pergaminowa o gramaturze min. 150-160g, narzędzie 1-igłowe, narzędzie/a kulkowe /grubość kulek uwarunkowana przyjętym do wykonania szablonem koronki/, nożyczki do techniki pergaminowej. Przydatny jest także szablon koronki. Możemy także improwizować, tzn. tworzyć koronkę wg własnego pomysłu. Ogromna ilość malutkich dziurek na siateczce, stwarza niemal nieograniczoną wielość pomysłów na pergaminowe koronki i ażurki.

Na podkładkę połóż siatkę do techniki pergaminowej. Kalkę pergaminową przymocuj do siatki papierową taśmą. Narzędziem 1-igłowym wykonaj dziurkowanie wg szablonu koronki lub własnego pomysłu /do siatki prostej z Pergaminowego Sklepiku optymalne jest narzędzie do techniki pergaminowej 1-igłowe 0,95 mm /.

Odklej kalkę od siatki, połóż na podkładce do wytłaczania prawą stroną do podkładki. Przy pomocy dłutek kulkowych o dobranej do wzoru grubości, wytłocz kulki w odpowiednich miejscach. W naszym przykładzie wykorzystano kulki o grubościach 2,0 mm oraz 1,2 mm. Podczas pracy z dłutkami, wskazane jest korzystanie z pergaminowego wosku, który ułatwia 'współpracę' kalki z narzędziami pergaminowymi.

A B

Odwróć pracę prawą stroną do góry - oceń efekt swojej pracy /fot. A/. Nożyczkami do techniki pergaminowej wytnij wskazane w szablonie miejsca koronki pergaminowej. Przecinaj po dwie sąsiadujące ze sobą dziurki /fot. B/. Dziurki przecinamy po prawej stronie pracy.

Pergaminartowe wzorniki zawierają szablony ciekawych koronek brzegowych oraz ażurków dla techniki pergaminowej. Dostępne w Pergaminowym Sklepiku

 

Opracowanie tutorialu - Katarzyna Gargas

Pergaminart®

Zobacz też tutorial 'Jak powstaje pergaminowa koronka' cz 1

 

Zapisz

Myśli z sensem

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć
i chronić niczym najcenniejszy
amulet ...."
/Laven Rose/

Scrapkowe inspiracje

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Bannerki na stronę