Pergaminowy Sklepik

 
 zobacz sposób
wykonania zakładki

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

LEKTURA MIESIĄCA

Z PERGAMINOWĄ ZAKŁADKĄ ...

- LEKTURA NA GRUDZIEŃ -

„Rozgrzej się herbatą z miodem… czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki?

Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu. Wiktor to człowiek sukcesu, który szturmem wdziera się w życie Hanki. Kobieta wkrótce przekonuje się, że jest nie tylko przystojny i czarujący, ale także troskliwy i opiekuńczy. Kiedy Hanka ulega rodzinnej atmosferze przy wspólnym wypiekaniu pierników, coraz trudniej jej poprzestać na niezobowiązującej relacji. Jakby tego było mało, popada w konflikt ze swoją przełożoną, której mąż jest jej dawnym ukochanym. Czy przeszłość stanie na drodze do szczęścia?”

Kilka słów o lekturze od Gosi:

„Garść pierników, szczypta miłości” to bardzo udany debiut literacki. Książka z klimatem, w sam raz na przedświąteczny czas. Napisana prostym językiem, optymistyczna, humorystyczna, czasami wzruszająca. Opowiada o dojrzałych ludziach, którzy nie boją się zmienić swojego życia, o miłości, przyjaźni oraz relacjach damsko-męskich. Autorka w ciekawy sposób kreuje bohaterów, w szczególności temperamentna Hania przypada do gustu. Opowieść świetna na długie zimowe wieczory. Czytelnik przerzuca kolejne strony i czuje magię zbliżających się świąt, zapach goździków, pomarańczy i pierników. Zachęcam do przeczytania, z pewnością nie będziecie żałować :)"

Autor:  Natalia Sońska
Tytuł: Garść pierników, szczypta miłości
Wydawnictwo:  Czwarta Strona
Liczba stron: 363
Rok wydania: '2015

Lekturę poleca -  Małgorzata Krak
grudzień '2016

- LEKTURA NA LISTOPAD -

"Anioły wokół nas  to niezwykły zbiór opowieści o tym, że anioły czuwają nad nami z zaświatów. Często pojawiają się w zaskakujący sposób wtedy, gdy potrzebujemy ich najbardziej ...

  • Anioł Stróż, który ocalił dziewczynkę przed uduszeniem się.
  • Mężczyzna, który uratował wnuczkę spod kół pędzącego pociągu – tydzień po swojej śmierci.
  • Duchy, które pojawiają się pod postacią zwierząt, by ostrzegać i chronić bliskich.
  • Siły wyższe, które wskazują ludziom właściwą drogę przez życie.

Prawdziwe relacje osób, którym przydarzyło się coś niezwykłego!

„W tej książce chcę się z Wami podzielić kilkoma z tysięcy fascynujących prawdziwych historii, jakie usłyszałam od ludzi, których życie zmieniło się pod wpływem aniołów (...). Jedne z opowiadań inspirują, inne dodają otuchy, jeszcze inne wywołują dreszcze, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – opowiadają o prawdziwych wydarzeniach." - /Theresa Cheung/

"Tym razem krótko, bo i nie ma co dużo mówić, trzeba łapać za książkę i czytać :) Jeśli ktoś ma choć trochę wiary, że czuwa nad nami opatrzność, to będzie to odpowiednia lektura. Historie zebrane w "Aniołach ..." nie są przerażające, jak się może wydawać. Książka jest ciekawa, poruszająca ale przede wszystkim pokrzepiająca i dodająca otuchy. Czyta się ją szybko, autorka używa języka, który łatwo trafia do czytelnika, jest napisana w formie wypowiedzi poszczególnych osób. Daje do myślenia i w pewien sposób pozwala otworzyć umysł. Gorąco polecam :) - Gosia"

Autor:  Theresa Cheung
Tłumaczenie: Marta Komorowska
Tytuł: Anioły wokół nas
Wydawnictwo:  Hachette Polska sp. z o.o.
Liczba stron: 253
Rok wydania: '2010

Lekturę poleca -  Małgorzata Krak
listopad '2016


- LEKTURA NA WRZESIEŃ -

"Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdza samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy, dlatego zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a. Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli jest dla niego szansą na odbicie się od dna, ale im bardziej detektyw wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Wciągająca, elegancka intryga zanurzona w atmosferze Londynu - od spokojnych uliczek Mayfair, przez ciasne bary East Endu, aż po zgiełk Soho - sprawia, że Wołanie kukułki jest nadzwyczajną książką."
To pierwsza powieść z Cormoranem Strikem napisana przez J.K. Rowling pod pseudonimem "Robert Galbraith"

"Umarli mogą mówić jedynie ustami tych, którzy nadal żyją i za pośrednictwem pozostawionych po sobie śladów" - /Robert Galbraith/

"O tej książce dowiedziałam się przez przypadek. Znalazłam w empiku "Żniwa zła" i stwierdziłam, że koniecznie muszę tę książkę przeczytać. Okazało się, że to trzecia część serii, więc żeby 'być w temacie' sięgnęłam po pierwszą część. Książka jest tajemnicza, intrygująca i trzymająca w napięciu do samego końca. W pakiecie otrzymujemy barwne osobowości bohaterów - duet, którego nie sposób nie polubić - Cormorana i Robin. Są zupełnymi przeciwieństwami, ale świetnie się uzupełniają. Akcja toczy się powoli, nie ma zaskakujących zwrotów akcji ani szalonych pościgów. Śledztwo skupia się na ludziach zamieszanych w sprawę. "Wołanie kukułki" to świetna propozycja dla miłośników "spokojnych" kryminałów bez rozlewu krwi na książkowych kartach. :) Przeczytałam wszystkie 3 dotychczas wydane książki z serii o Cormoranie Strike'u i z niecierpliwością czekam na czwartą część :)"

Autor: Robert Galbraith (J. K. Rowling)
Tłumaczenie: Anna Gralak
Tytuł: Wołanie kukułki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Liczba stron: 452
Rok wydania: '2013

Lekturę poleca -  Małgorzata Krak
sierpień '2016


- LEKTURA NA SIERPIEŃ -

"Miłość często zjawia się niespodziewanie, w najmniej oczekiwanym momencie. Kiedy jednak otworzy drzwi do naszego serca, życie nabiera całkowicie innych kształtów. Doświadczyła tego niespełna trzydziestoletnia Emilia Ligocka, gdy na jej drodze stanął obłędny Amerykanin. Od tego dnia wszystko przestaje mieć znaczenie, liczy się tylko on. Los nie jest jednak dla nich łaskawy i para kochanków co rusz narażona jest na przeciwności. Czy odkryte mroczne tajemnice pozwolą im przetrwać?

Wzruszająca opowieść o bezgranicznym oddaniu, miłości i odwadze w podejmowaniu trudnych decyzji. Przeżyć taką historię to dar, który niestety nie każdemu jest dany. Każdy powinien jednak pamiętać, że być może gdzieś na świecie czeka jego druga, idealna połowa."

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć i chronić niczym najcenniejszy amulet" - /Laven Rose/

"Ja za romansami raczej nie przepadam, zazwyczaj ciągnie mnie w stronę kryminałów, horrorów, ostatnio moją uwagę zwróciły thrilley medyczne i podejrzewam, że gdybym tej książki nie wygrała w konkursie, to bym po nią nie sięgnęła. Kiedy już ją przeczytałam byłam bardzo mile zaskoczona, świetnie przedstawiona historia, nie przesłodzona, dobrze się ją czytało. Moją pierwszą myślą po zakończeniu lektury było - droga autorko, tak się nie robi, nie kończy się książki w takim momencie. Teraz czekam na drugą część. :)

Autor: Laven Rose
Tytuł: Stalowe serce
Wydawnictwo: NOVAE RES
Liczba stron: 484
Rok wydania: '2015

Lekturę poleca -  Małgorzata Krak
sierpień '2016

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Myśli z sensem

"Tylko marzenia w życiu nic nie kosztują, dlatego warto je mieć
i chronić niczym najcenniejszy
amulet ...."
/Laven Rose/

Scrapkowe inspiracje

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Bannerki na stronę